A Fűtéskorszerűsítés a zalaszentgróti Városi Könyvtár és Művelődési- Felnőttképzési Központban Beszámolója:

A Zalaszentgróti Városi Művelődési Központ épületgépészeti felújítását valósítottuk meg 2022. tavaszán az Emberi Erőforrások Minisztériuma és az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő 12 000 000 Ft-os támogatásával.

A projekt keretében a korszerűtlen épületgépészeti rendszer hőtermelő-, ill. hőelosztó része teljesen megújult. Beépítésre került 3 db korszerű, BOSCH 5000ZBR 100-3 típusú, 99,5 kW/db teljesítményű gázkazán, amelyek gázfelhasználása – azonos egyéb hőtechnikai feltételek mellett – 30%-os csökkenést eredményez. Fejlesztésre került a hőelosztó rendszer is: a korábbi nehezen elkülöníthető helyiséghasználatok (pl. nagyterem fűtése egybe építve a pincében lévő klubtermekkel) tovább szakaszolásra került, így segítve elő az épület hatékonyabb helyiség- és energia felhasználását.
A projekt önerejét a fenntartó Önkormányzat biztosította, 3 217 381 Ft összegben.

Csatolt fájl(ok)