Szabó Magda Emlékkiállítás a Könyvtárban

2020.10.05.

"Naponta megújuló boldogság, hogy valaki beszél hozzám a könyv lapjairól, és ezt az élményt megismételhetem, sőt ez az élmény a korom és életkörülményeim változásával mindig más és mást közöl."

Szabó Magda

Kedves Olvasóink! Ha a Művelődési Központ felé járnak, térjenek be megnézni Szabó Magda Emlékkiállításunkat a Könyvtárban (Zalaszentgrót, Batthyány u. 9.) A kiállítás egész évben látogatható.

Szabó Magda Emlékkiállításunk a zalaszentgróti Városi Könyvtárban az írónő 103. születésnapjára és az október 5-én kezdődő Országos Könyvtári Napokra készült el.
Janikovszky Éva Kiállításunkhoz is kapcsolódik, mivel a Móra Könyvkiadó által felajánlott, értékes dedikációt kaptunk Szabó Magdától, aki Abigélként írta alá Janikovszky Évának 1970-es ifjúsági regényét. A Kiállításon sok más érdekes információval és idézetekkel együtt ismerhetjük meg Szabó Magda életét, írásait és költészetét is.
A gazdag képanyagot a debreceni Szabó Magda Emlékháznak és az írónő jogutódja jóváhagyásának köszönhetjük, ezenkívül a Móra Könyvkiadó, az Európa Könyvkiadó, és az életműsorozatát kiadó Jaffa Könyvkiadó is hozzájárult a képek közléséhez.
Szabó Magda új életműsorozata hamarosan kölcsönözhető is lesz a Városi Könyvtárban. A kiállításon megismerhetjük a könyveit, azoknak alkotóit és olvashatunk Szabó Magda családjáról, valamint szép idézeteket.