Zalaszentgrót Nagy Lajos rajzai és írásai tükrében: Előadás

2023.05.25. 17:30

Kedves Történelem iránt érdeklődők!

Sokan ismerjük, vagy találkoztunk különleges rajzokkal és ábrákkal Zalaszentgrót és környékének történetéről, melyeket Nagy Lajos, batyki helytörténész, dekoratőr, fafaragó és festő készített a 20. század második felében.

A rajzok különlegessége, hogy egyedi példák, és rendkívüli fantáziáról tesznek tanúbizonyságot, miközben történelmi tényekre is alapozottak. Segítenek elképzelni, és megérteni Zalaszentgrót és környéke történetének építészetét, környezetét és társadalmát.

A helytörténet és a mikrotörténeti kutatások egyre fontosabbak napjainkban, feltárható általuk múltunk és hagyományaink.

Vikár Tibor helytörténész Május 25-én, csütörtökön, 17:30-kor  rendkívül érdekes, vetítéses előadást tart Nagy Lajos munkásságáról, rajzai és írásai tükrében.

Az előadáson előkerülnek az itteni rajzok és tablók is.

Várunk minden Történelem- és Zalaszentgrót-történet Barátot!